شاخه‌ها

دسته بندی ها

تاریخ انتشار: 95-08-04 23:08:31 سه شنبه
(5588)

آموزش برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ

بایوس چیست؟

همه مادربردها شامل یک چیپ مخصوص هستند که بر روی آن نرم‌افزاری قرار دارد که BIOS یا ROM BIOS نامیده می‌شود. زمانی‌ که کامپیوتر را روشن می‌کنید، بایوس وارد عمل شده و تست‌های اولیه و ثانویه را برای راه‌اندازی کامپیوتر انجام می‌دهد. در واقع می توان گفت بایوس رابط بین سخت افزار و نرم افزار است.

شاید شما هم تا به حال دیده اید که بعضی از سیستم ها قبل از ورود به سیستم عامل در محیط بایوس دارای پسورد می باشند و ما پسوردی را روی بایوس گذاشتیم و حالا به هر دلایلی منجر به فراموشی شده.!!! راه چاره چیست؟

پسورد بایوس

ما در اینجا روش های برداشتن پسورد بایوس لپ تاپ ها را به روش های مختلف توضیح میدهیم:

1-با  استفاده از اسکریپت اختصاصی انفورماتیک مهر

 انفورماتیک مهر برای کاربران ویژه خوداسکریپت مخصوص حذف پسورد بایوس لپ تاپ  به ساده ترین صورت ممکن را در سایت قرار داده تا بدون بازکردن لپ تاپ بتوانید پسورد بایوس رو بردارید.

آموزش طرز استفاده از اسکریپت:
سیستمی که می خواهید پسورد آن را بردارید, در صفحه درخواست پسورد چند بار رمز رو اشتباه وارد کنید تا یه کدی را به شما بدهد, شما با وارد کردن کد خطا به برنامه ای که در سایت ما براتون تهیه شده یه کد مادر یا همون رمز بایوس مادر بهتون میدهد که باهاش میتونید برید توی تنظیمات بایوس و سکوریتی بایوس را غیرفعال کنید.
لینک دسترسی به اسکریپت در زیر قرار داده شده است:

اسکریپت اختصاصی

2-ریست IC Security 

در این مدل ها چون رمز بایوس در آی سی سیکیوریتی ذخیره می شود و با برداشتن باطری بایوس از بین نمی رود.

این روش بسته به نوع الگوریتم رمزنگاری و نوع برند لپ تاپ روشهای مختلفی را برای ریست دارد که بعضا خیلی آسان و بعضا خیلی سخت میباشد و همچنین یکی از روشهایی میباشد که نیاز به دانش فنی در این زمینه دارد روشهایی که برای ریست در این موارد استفاده میشود

1-روش شورت پایه ها

(در این روش با استفاده از شورت پایه ها ی ارتباطی آی سی لحظه ای دچار اخلال شده و اطلاعاتش پاک میشود و به این صورت پسورد برداشته میشود)

2-روش استفاده از لاجیک

(در این روش با استفاده از پایه های ورودی و خروجی آی سی  اطلاعات را آنالیز و با توجه به نوع پروتکل و ارتباط آی سی رمزنگاری آی سی را کرک میکنند)

3- روش استفاده از ابزارها

(امروزه برای سهولت کار ابزارهای مختلفی وارد بازار شده که این کار را راحت کرده از جمله RT و سایر ابزارهایی که شرکتهای مختلف تولید کردند)

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مهندسین فنی انفورماتیک مهر در ارتباط باشید.

ریست ای سی سیکیوریتی

3-با استفاده از سرویس تگ لپ تاپ

در این روش شما سرویس تگ سیستم اتون رو پیدا کرده و با استفاده از نرم افزار ها و سایت ها یا کدهای باینری مربوط به لپ تاپ مورد نظر , سرویس تگ مورد نظر رو وارد کرده و یک رمز مادر دریافت می کنید.

سرویس تگ

4-با استفاده از Backdoor های شرکت سازنده

 بعضی از شرکت های سازنده لپ تاپ راهی برای دور زدن پسورد بایوس گذاشتن که شما می توانید این بک دور ها رو از شرکت های سازنده دریافت کنید.

5-پروگرام مجدد آی سی بایوس

در بعضی از مدل ها که پسورد در ic bios ذخیره میشود میتوان با پروگرام مجدد آی سی پسورد بایوس را برداشت.

6-برداشتن باطری بایوس

این روش برای بعضی از سیستم های مثل برند hp جواب می دهد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*